Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs5/kreativnitiskcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs5/kreativnitiskcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Příprava dat – Kreativní tisk | kreativnitisk.cz

PŘÍPRAVA TISKOVÝCH DAT

Krok za krokem jednoduchý postup, jak nám dodat tisková data pro zušlechtění

Příprava dat pro zušlechtění na stroji MGI JETWARNISH 3DS je velice jednoduchá a příliš se neliší od přípravy dat digitální tiskové zakázky. Stroj MGI JETWARNISH 3DS dokáže zušlechtit tiskový arch potisknutý digitální i ofsetovou technologií. Z toho vyplývá, že tisková data připravíte zcela klasicky jako pro jakoukoli tiskovou zakázku.  Tisková data pro zušlechtění je třeba vytvořit podle běžných standardů. Výsledný tiskový soubor v PDF s vloženými písmy (nebo rozkřivkovanými). Ideálně ve standardu PDF/X-1a nebo PDF/X-4.

Stáhněte si soubor s postupem přípravy dat pro zušlechtění na stroji  MGI JETWARNISH 3DS.

důležité: rozdělení vrstev

Pro realizaci tiskovin potřebujeme mít v PDF souboru na každé stránce samostatně:

PODROBNÉ specifikace 

Efektové folie – nutné ve pouze 100% K (černé).

UV parciální lak – v případě nepoužití 3D efektu bude vše ve 100% K. V případě použití 3D efektu laku ve stupních šedi s tím, že tam kde je 100% K bude nejvyšší výška laku a kde je například 50% K bude poloviční výška laku.

Všechny data musí obsahovat standardy přípravy dat pro tisk – rozlišení 300 DPI, spadávka 3 mm, CMYK (v případě RGB a Pantone barev převod zajistí náš tiskový RIP), trimbox, ořezové značky.

Pro hladký průběh zakázky prosíme také o dodání náhledového PDF, kde je vidět na tisku použití laku a efektových folií. Tento PDF soubor nebude použit pro tisk, ale pouze pro správné pochopení, jak má výsledný tisk vypadat.

Doporučení:

  1. Pod metalickou fólií nechávejte barvu! Žádná technologie není 100% a mohlo by se stát, že bude vystupovat bílý podkladový papír.
  2. Lak, a hlavně fólie jsou náchylné k realizaci vlasových linek a drobných objektů. Proto v případě laku doporučujeme minimální velikost 0,25 mm a u písma velikost 6 bodů a u metalických fólií minimálně u linek sílu 0,75 bodu a písmo 8 bodů. 

v případě dotazů nás neváhete kontaktovat

Potiskovaný materiál:
150 až 450 g/m2
Maximální hodinový výkon:
2500 tiskových archů
Maximální formát papíru:
364 x 1020 mm

Budeme rádi, když se nám ozvete, buď na některý z kontaktů níže nebo prostřednictvím formuláře. 

Adresa:

dům tisku s.r.o.
Hviezdoslavova 614/16
400 03 Ústí nad Labem-Střekov